Makro Recenzja: Cubimon

Szczerze powiedziawszy, to nie miałem konkretnego tematu na dzisiejszą publikację.
Nawał roboty wyprał mnie prawie z weny dzisiaj. Ale wizyta na działce i wyraz twarzy mojej siostry, kiedy dobrała się do iPad’a i „Cubimon” uświadomił mi, że to ciekawa aplikacja, o której chciałbym wam dzisiaj powiedzieć.

Czym jest „Cubimon” ?  To aplikacja dla urządzeń wyposażonych w system iOS (iPhone, iPod Touch, iPad), którą można pobrać z AppStore za śmieszne pieniądze.
Cubimon i Cubimon HD (wersja dedykowana iPad’owi) kosztuje raptem 99 Euro Centów. A jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy na grę, to zawsze możecie pobrać wersję „Lite” (darmowe demo, wyposażone często w nieznośne reklamy).

Twór developerów z Imaginatr, to miks gatunkowy. Z jednej strony, jest to gra logiczna z cyklu „Diamond Dash”, czyli łączymy kolorowe kwadraty w trójki lub większe grupy, z drugiej zaś jest to gra zręcznościowa i w pewien sposób taktyczna, ponieważ z każdym kolejnym poziomem wymaga krótkiego czasu reakcji na zasadzie oko-ręka oraz planowania do przodu, żeby zdjąć jak najwięcej kompletów „cubimonów”.

Cubimon to gra, którą „zawodowi gracze” nazwą casual’ową. Prostota grafiki, narastające tempo, które staje się w pewnej chwili szaleńcze, niska cena czyni tę aplikację idealną jako zapychacz wolnego czasu. Spróbujcie, a zobaczycie, że was wciągnie. Super modne „Angry Birds” (mimo fajnej oprawy graficznej) nie wciągnęło mnie aż tak jak „Cubimon”.

„Cubimon” ma tylko jedną wadę. iOS only. Hejterzy Apple’a mają tutaj pożywkę 😛
Przykro trochę, że ta fajna app’ka nie trafiła na Android’a 🙁
Ja docieram raptem do 10 poziomu. Jeśli graliście, to jak daleko doszliście ?
Czy macie jakieś własne ulubione gry na urządzenia mobilne, a nie są to gry „mainstream’owe”?

Pozdrawiam

Buarey 

Ten wpis został opublikowany w kategorii MakroRecenzja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.