Kino Letnie 2015

Czy jesteś kinomaniakiem, czy nie, na pewno lubisz czasem zaznać rozrywki przy filmie. A skoro wakacje to przyjazny dla wydarzeń plenerowych czas, możecie skorzystać z bardzo bogatej oferty, jaką przygotowały na tegoroczne wakacje różne organizacje kultury. Zwłaszcza, że w 99,99% przypadków takie seanse są darmowe.

*wszystkie informacje o repertuarze i datach znajdują się na oficjalnych stronach Organizatorów oraz TU . Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w repertuarach poszczególnych wydarzeń.

stock-footage-countdown-leader-graphic-with-film-burn-rolling-effect-grayscale


 

KINO PERŁA*

Kino Perła powstało z inicjatywy Art Link Foundation a jego sponsorem jest właściciel marki PERŁA, stąd też wzięła się jego nazwa. PERŁA prezentuje kino ambitne, festiwalowe, często też przeboje mijającego roku, które zeszły dopiero z afisza multipleksu. Wart uwagi jest cykl filmów dokumentalnych. W tym roku KINO PERŁA można znaleźć w:

Lublin – Browar Perła

Warszawa – Patio Kredytowa 9

Warszawa – Pomost 511

Łódź – DOM, OFF Piotrkowska

Kraków – BAL na Zabłociu

Mikołajki – Sun Port

Kielce – Bohomass Lab

Opole – LABA na Wyspie Bolko

Katowice – Bavitto

Zwierzyniec – Browar Zwierzyniec

Bydgoszcz – plac DM Drukarnia

Sopot – Sezonowa, plaża, wejście nr 15

Szczegółowy repertuar dla każdego z miast znaleźć możecie na oficjalnych fanpageach Perełek każdego z nich.


ORANGE KINOLETNIE *

Bezpłatne seanse organizowane przy udziale Orange wyświetlane są codziennie w siedmiu cyklach: muzyczne poniedziałki, kino azjatyckie, Made in Poland, MegaHit, Zakochane Piątki, Po francusku oraz Klasyka polskiego kina.

Seanse odbywają się w:

Sopocie – tuż za bramką Molo

Zakopanem – miasteczko filmowe przy Górnej Równi Krupowej u podnóża Tatr

Giżycko – tylko w środy i czwartki; niedaleko kanału łączącego jezioro Niegocin z jeziorem Kisajno w Porcie Ekomarina

Repertuar dostępny na fanpage wydarzenia oraz na oficjalnej stronie Organizatora.


W Poznaniu działać będzie Kino Na Dziedzińcu Sztuki* oraz kino w ramach Kina Letniego Malta Ski*


W Gdyni – Orłowie w każdy wtorek o 21:30 organizowane jest również Kino Letnie*; nieopodal Sceny Letniej Teatru Miejskiego w Gdynii. W programie Organizatorzy uwzględnili europejskie kino, jak choćby nagrodony Oscarem Lewiatan czy Mama (Xavier Dolan).


W Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie* w każdy drugi czwartek miesiąca odbywają się pokazy na dachu MCKu. Obowiązuje rezerwacja darmowych wejściówek.


Dla zainteresowanych korespondencją sztuki fotografii i ruchomego obrazu przygotowano objazdowy festiwal WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI* – w jego ramach wyświetlane będą filmy:  Watermark Jennifer Baichwal i Edwarda Burtynsky’ego, Get The Picture Cathy Pearson, Dans un océan d’images Helen Doyle oraz  A Film About With Anders Petersen JH Engströma. KINO LETNIE VOL. 1 WJF odwiedzi cztery miasta: Warszawę (Plac Defilad), Kraków (FORUM Przestrzenie), Katowice (Galop) i Poznań (BRZEG Wschodni).


 

W Łodzi oprócz KINO PERŁA organizowana jest również kolejna edycja POLÓWKI*. Tym razem Organizatorzy odkrywają przed łodzianami nowe lokacje. Dają nowe okoliczności, w jakich można oglądać filmy. Choćby takie jak skandynawskie filmy oglądane w kinie samochodowym. Samochody mogą parkować naprzeciw ekranu ustawionego na ogromnym terenie parkingu IKEA. Przypadek? Don’t think so 😉


Najwięcej atrakcji kinowych przygotowało miasto stołeczne Warszawa*. Jednak i w mniejszych miastach nie zabraknie atrakcji. Śledźcie lokalne profile na portalach społecznościowych. W zeszłym roku byłam w Łazach (k. Koszalina), gdzie również zawitało kino plenerowe.

Oglądajcie, bawcie się dobrze i dawajcie nam znać, który film obejrzany na kinach plenerowych najbardziej Wam się podobał!

/Groszek

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii One Shot. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.